Daily News Online
  KRRISH SQUARE - Luxury Real Estate  

Monday, 22 October 2012

Home

 | SHARE MARKET  | EXCHANGE RATE  | TRADING  | OTHER PUBLICATIONS   | ARCHIVES | 

dailynews
 ONLINE


OTHER PUBLICATIONS


OTHER LINKS

Marriage Proposals
Classified
Government Gazette

Schools Chess tourney a success

The inter-school Chess Tournament organised by Ananda Maha Vidyalaya, Kottawa Chess Club was recently held at Ananda Maha Vidyalaya, Kottawa.

The chief guest was the Olympiad Chess Gold Medalist Mrs. Suneetha Wijesuriya. The guest of honour was the Director of the Tourney Mrs. Sandamini Gunawardene.

From 60 schools nearly 800 competitors participated at the tourney.

Gold, Silver and Bronze medals were presented for the 1st, 2nd and 3rd places and cups and certificates were presented to the 4th to 10th place winners.

Under 6 years - girls

1. Ehsha Mishela Pallie (Dache Chess Academy)
2. Dhahamdi Sanundra (Dache Chess Academy)
3. Marsadi Wijeratne (Museaus College, Colombo)

Under 8 – girls
1. Miynni Thisanya Jayasinghe (Visakha Balika Vidyalaya)
2. Rangalge Minoli Nimadi (Vidyakara Balika, Maharagama)
3. Asvini Pavalachandran (Lyceum International School)

Under 10 - girls
1.Kulamini Amarathunga (Anula Balika)
2. Wathma Vidushini (Dharmashoka Junior School)
3. Tewni Sesadi (Vidyakara Balika)

Under 12 - girls

Piumi Puja Wanigaratne
2. Achintya Situmini
3. Ishini Tharuka Satarasinghe (Ananda Balika)

Under 14 - girls
1. Hansani Pathinige (Girls High School, Matale)
2. Asini Sanjana Silva (St. Joseph’s Girls’ School Nugegoda)
3. Utpala Hiruni Kulathunga (St. Joseph’s Girls’ School, Nugegoda)

Under 6 - boys
1. Chanakya Karunaratne (Kimuthu Nursery School, Piliyandala)
2. Sehandu Dinsara (Dharmashoka Junior)
3. K.M.S. Kirulapona (Isipathana Vidyalaya)

Under 8 - boys
1. Gimantha Gayasha Kiriella (St. Peter’s College)
2. K.H.S. Kirulapona (Isipathana College)
3. H.G.S. Dilshan

Under 10 - boys
1. Iihan Asmove,
2. Tuan Ehshan Palli (Isipatana College)
3. Henandu Hansana Hewage (Isipathana College)

Under 12 - boys
1. Danura Bimsara Atukorala (Malabe Boys’ Model School)
2. Dinuka Rashmikara Kiriella (Royal College)
3. Pasindu Manelka Kandamby (President’s College, Maharagama)

Under 14 - boys
1. Thiloka Samadhi (Pannipitiya Dharmapala)
2. Saeru Denda Lokuge,
3. K. Kanishka (Henry Olcott Vidyalaya)

EMAIL |   PRINTABLE VIEW | FEEDBACK |

Millennium City
Telecommunications Regulatory Commission of Sri Lanka (TRCSL)
www.news.lk
www.defence.lk
Donate Now | defence.lk
www.apiwenuwenapi.co.uk
LANKAPUVATH - National News Agency of Sri Lanka
www.army.lk

| News | Editorial | Business | Features | Political | Security | Sport | World | Letters | Obituaries |

Produced by Lake House Copyright © 2012 The Associated Newspapers of Ceylon Ltd.

Comments and suggestions to : Web Editor